İki Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Çökebilir!

Credible Crypto takma adlı analist lider altcoin rakibi ADA’nın yüzde 74’lük bir çöküş görebileceğini söylüyor. Analist Ekta Mourya ise XRP için bir düşüş senaryosundan bahsediyor. Analistlerin bu 2 altcoin tahminlerini okuyucularımız için derledik.

ADA fiyat tahmini: Altcoin için masada büyük bir çöküş var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin ve altcoin piyasası bir yön bulmaya çalışıyor. Bazı analistler güçlü yükselişler beklerken bazıları çöküş uyarısı yapıyor. Credible Crypto takma adlı analist Cardano’nun şu anda “harika görünmediğini” söylüyor. Analiste göre ADA, ATH seviyesinden %90’ın üzerinde düzeltme yaptıktan sonra bile daha fazla düşme riskiyle karşı karşıya. Analist, bunun için geçerli nedenleri olduğunu belirtiyor. Credible Crypto, ADA’nın aşağı yönlü hedeflerine ulaşmak için muhtemelen %57 ila %74 arasında düşeceğini öngörüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Fikir şu ki, muhtemelen burada (2024’ün en yüksek seviyesi olan 0,810 dolar) zirveye ulaştık ve şimdi çökmeye başlamış olabiliriz. Ve eğer durum buysa, muhtemelen yeşil bölgenin altına geri döneriz (0,33 dolar civarında) ve sonra burada biriken bu düşük seviyelere gideriz. Bu kümede 0,12 ila 0,20 dolar arasında daha yüksek bir talep veya destek alanı var. Ve şu anda bulunduğumuz yerden aşağı inersek bu aşağı yönlü hedef olacaktır.

Kaynak: Credible Crypto

XRP fiyat tahmini: Düşüş devam edecek mi?

XRP, altcoin’in 11 Mart’taki 0,7440 dolarlık zirvesinden sonra başlayan bir düşüş trendinde. Altcoin, tüm hafta boyunca 0,50 dolar direncinin altında kaldı. Böylece, altcoin son yedi günde %20 düşüş yaşadı. Mevcut konsolidasyon aşamasının daha da aşağı yönlü bir düzeltmeyle sonuçlanması mümkün. Bu durumda, XRP 9 Nisan’ın en düşük seviyesine denk gelen 0,4188 dolarlık haftalık destek seviyesini ziyaret edebilir. Bu seviyeyi kırarsa, muhtemelen 2023 Mart’ın en düşük seviyesi olan 0,3720 dolar devreye girer.

XRP/USDT 1 günlük grafik

Ancak bazı teknik göstergeler son düşüş trendinin tersine dönebileceğine dair işaretler veriyor. Altcoin fiyatı 0,50 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir şekilde kapanırsa, düşüş tezini geçersiz olur. Bu durumda, hedef 11 Nisan yerel zirvesi olan 0,6431 dolar olacaktır. Ancak bundan önce altcoin fiyatı 0,5310 dolar ve Mart ayı boyunca XRP için destek görevi gören psikolojik olarak önemli 0,60 dolar seviyesinde dirençle karşı karşıya kalacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir